Щодо створення комп’ютерної мережі в судах Хмельниччини
Вирішальну роль у сучасному суспільстві відіграє інформація, перехід до інформаційних технологій. Суспільний прогрес ставить нові завдання і перед судовою владою, та зокрема перед судовою адміністрацією. Одне з них це інтегрування в Єдину інформаційну систему судових органів України. Не маючи ринкових стимулів для розвитку, судова система дещо відстає від приватних структур при переході на новий рівень – на значно вищий рівень інформатизації. Із виходом Інтернету на суспільну арену відкрилися нові можливості по взаємодії між установами, організаціями, громадянами. Для судової системи це означає можливість задіяти різні послуги і пристрої, які б дозволили судам використовувати інформаційні технології у своїй діяльності.
Умовою втілення в життя нових можливостей для судів є доступність будь-якої послуги або інформації в електронному вигляді. Електронній документообіг в судах, автоматизація процесу судового діловодства, контроль за проходженням документів, ведення реєстрів судових справ, автоматичне формування статистичних звітів на рівні місцевих судів з можливістю передачі результатів звітності до територіального управління, Державної судової адміністрації України, будь-якої іншої інформації необхідної в роботі – ось лише невеликий перелік можливостей, що відкриваються перед судами.
Усвідомлюючи необхідність впровадження сучасних інформаційних технологій, територіальне управління в 2006 році створило в кожному місцевому суді області локальні мережі, загальна вартість яких складає понад 70 тис.грн. Проведена кропітка робота по закупівлі та встановленню мережевого устаткування, прокладання та підключення кабелів, виконанню робіт по настроюванню відповідних комп’ютерних програм, проведенню навчань з працівниками судів, відповідальними за обслуговування комп’ютерної техніки. В результаті вкладених зусиль в кожному місцевому суді області запрацювала мережа. Протягом 2007 року проводилась модернізація (розширення) існуючих мереж. В тому ж році місцевим судам забезпечено повний та необмежений доступ до комп’ютерної мережі Інтернет. На його базі локальні мережі судів та територіального управління об’єднано у віртуальну приватну мережу. Внутрішня переписка, електронний документообіг, доступ до електронних юридичних баз даних, інформаційних ресурсів мережі Інтернет – ось можливості, які отримали у своє розпорядження місцеві суди області.
Наступним завданням, на вирішенні якого територіальне управління зосереджує свої зусилля в першу чергу, є придбання необхідної кількості комп’ютерів для робочих місць суддів та працівників апаратів судів, а також обладнання, яке використовується для забезпечення якості та швидкості передачі даних у локальних мережах.
Нещодавно до місцевих судів поставлено додаткові сервери, роутери та шафи для комп’ютерного обладнання. Встановлення додаткових серверів дозволить забезпечити суддів та працівників апаратів судів індивідуальними електронними поштовими скриньками, додасть нових можливостей зчитування інформації з Інтернету. Роутери забезпечать захист інформації, що передається каналами зв’язку, а також дозволять поєднати між собою локальні мережі.
За допомогою вказаних сучасних технологій, їх взаємодії місцевими судами області зроблено крок уперед до створення віртуальної приватної мережі судової системи України.