Про використання реєстру судових рішень
Віднедавна пошукова база законодавства поповнилася новим ресурсом – Єдиним державним реєстром судових рішень. Відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень» з 1 січня 2007 року рішення місцевих загальних судів повинні надходити до Єдиного реєстру.
Сьогодні завданням територіального управління державної судової адміністрації в Хмельницькій області є належна організація роботи по наповненню реєстру, відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень». Що зроблено для того, щоб ця вимога закону виконувалася? В кінці 2007 року місцевим судам встановлено програмне забезпечення «Автоматизована система передачі судових рішень в електронному вигляді до Державного реєстру судових рішень» та проведено відповідні навчання з суддями та працівниками апаратів судів. В усіх судах області встановлене відповідне технологічне обладнання (модеми) для організації безперебійного високошвидкісного доступу до мережі Інтернет, що надає можливість в повному обсязі застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення для надсилання копій судових рішень в електронному вигляді.
Реєстр створено з метою забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства. Це автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. На сьогодні реєстр дає можливість здійснювати пошук судових рішень за такими критеріями: за найменуванням сторони судового процесу (однак лише щодо юридичних осіб, оскільки право на приватність фізичних осіб охороняється законом), словами з тексту судового рішення, найменуванням суду, прізвищем та ініціалами судді, номером судової справи або за датою надходження справи до суду, датою ухвалення судового рішення, його реєстраційним номером у Єдиному державному реєстрі, формою судочинства (цивільне, господарське, адміністративне, кримінальне), формою судового рішення (рішення, вирок, ухвала, постанова).