Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Навчання державних службовців
Законом України «Про державну службу» передбачено, що державний службовець зобов’язаний постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності, для цього йому створюються умови шляхом професійного навчання, яке проводиться постійно.
Професійненавчаннядержавнихслужбовців проводиться за рахуноккоштів державного бюджету та іншихджерел, не забороненихзаконодавством, через систему підготовки, перепідготовки, спеціалізації та підвищеннякваліфікації, зокрема у сферіпублічногоуправління та адміністрування, у встановленомузаконодавством порядку в навчальних закладах, установах, організаціяхнезалежновідформивласності, якімають право надаватиосвітніпослуги, у тому числі за кордоном.
Підвищеннярівняпрофесійноїкомпетентностідержавнихслужбовців проводиться протягомпроходженняслужби, а підвищеннякваліфікації - не рідше одного разу на три роки.
Необхідністьпрофесійногонавчання державного службовцявизначаєтьсяйогобезпосереднімкерівником та службою управління персоналом державного органу за результатами оцінюванняслужбовоїдіяльності.
Відповідно до Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 106 державні службовці у межах виконання індивідуальних програм мають набирати не менше одного кредиту ЄКТС протягом календарного року, у тому числі 0,1-0,2 кредиту ЄКТС шляхом самоосвіти.
У разівведення правового режиму надзвичайного стану, правового режиму воєнного стану, встановлення режиму надзвичайноїситуації, карантину відповідно до Закону України “Про захистнаселеннявідінфекційних хвороб” часткасамоосвіти в межах виконанняіндивідуальноїпрограми у відповідному календарному роціможестановити не більше 0,5 кредиту ЄКТС.
Крім того, підвищення кваліфікації за загальними та/або спеціальними професійними (сертифікатними) програмами обсягом не менше двох кредитів ЄКТС є обов’язковим для державних службовців, які займають посади державної служби, не рідше одного разу на три роки.
Враховуючи викладене, рекомендуємо державним службовцям місцевих загальних судів безкоштовно підвищувати рівень своєї кваліфікації в Національній школі суддів України та на Порталі Управління знаннями Національного агентства України з питань державної служби.
Завантажитиінструкцію з використання Порталу можна за посиланням